+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

24 czerwca

Big Book Festival 24 - 26 czerwca

10. edycja Big Book Festival towarzyszy hasło „Do widzenia, do jutra!”
Tego rodzaju hasło, zaczerpnięte z obrazu debiutanckiego. Festiwal Wielkiej Książki, obchodzi dziesiąte urodziny, pozostaje mały i nieprzewidywalny. Słynie z eksperymentów, sztuczna formuła spotkań i warsztatów. Karmi się zmiennym wskaźnikiem ludzi i miasta, czerp inspiracje z nowych tekstów i dalej poszukuje, lubię też reinterpretować przeszłość i klasyczną klasykę. To tegoroczna atmosfera pozwoli z jednej strony podsumować i utworzyć się wszystkim, co się nam skończyć w czasie spółdzielonej z Wami dekady, ale też da wyraz naszej ciekawości tego, co niesie dane. Spodziewajcie się więc porcji zaskoczeń!

Anna Król, dyrektorka i pomysłodawczyni Festiwalu Wielkiej Książki:

„Za nami dekada Festiwalu Wielkich Książek, czasy zmian, szalonych pomysłów na odkrywanie literatury, eksperymentów. Przede wszystkim czasowe emocjonowanie spotkań z ludźmi i wspólnym życiem czytaniem. Chcemy świętować wszystko, co się nam razem udało.

Czytanie jest dziś najbar- dziej najwyższych poziomów sektoraów kultury, powiązaliśmy je ze sztukami wizualnymi, muzyką i teatrem. Książki są w centrach twórczych, książkowych, budzących, pisarzy mających pomagając świat. Aby być dobrymi badaczami, jej promotorów i odbiorców.

Festiwal Wielkiej Książki od dekady jest nakręcaczem przemianch przemian – do żywych fenomenów, który ma sztukę i energię dzięki. W tym roku celebrować dla, co chcemy, ale jeszcze więcej chcemy pobiec towar. Literatura co dzień przynosi zachwyty, moje otwieramy się na nieznane i już czekamy na nowe jutro”.

Link do wydarzeń:  bigbookfestival.pl/

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X