+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

24 marca

12 Krakowski Festiwal Komiksu 24-26.03.2023

W ostatni weekend marca odbędzie się międzynarodowe święto twórców i czytelników komiksu, czyli Krakowski Festiwal Komiksu.

Spotkania z artystami, wykłady, warsztaty i wystawy będą odbywać się stacjonarnie w budynkach: Arteteka WBP w Krakowie, Pałac Potockich oraz w Muzeum Komiksu. Dla osób, które nie będą mogły dotrzeć na spotkania fizycznie, przewidziano transmisje online.

Gośćmi tegorocznego festiwalu będą twórcy z Belgii, Hiszpanii i Finlandii. Istotnym punktem programu będzie wystawa belgijskiego komiksu kobiecego, zrealizowana we współpracy z Przedstawicielstwem Generalnym Walonii-Brukseli w Warszawie.

Wśród gości z Polski zobaczymy m.in. Marię Apoleikę, Aleksandrę Herzyk, Tomasza Grządzielę oraz Magdalenę Kanię – autorkę ilustracji zdobiącej tegoroczny plakat festiwalowy.

Organizatorami 11. Krakowskiego Festiwalu Komiksu są Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Więcej na stronie organizatora: komiks.org.pl/

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X