+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

22 kwietnia

SLAVNI 2023 - Konwent kultury rodzimej 18-19.04.2023

Slavni, to pierwsze w kraju wydarzenie skupione na literaturze, w trakcie którego chcemy przybliżyć czytelnikowi bogactwo historii i mitologii słowiańskiej, nordyckiej, celtyckiej, germańskiej oraz słowiańskiej kultury ludowej.
Wydarzenie będzie odbywało się na dwóch płaszczyznach.. Pierwsza to panele dyskusyjne pomiędzy autorami książek, pisarzami, pracownikami naukowymi, przedstawicielami wydawnictw oraz czytelnikami, spotkania autorskie, wykłady i pogadanki przybliżające odwiedzającym kulturę, wierzenia, mitologię oraz codzienność dawnych Słowian. Druga to strefa kramów wyrobów rękodzielnictwa związanego z wczesnym średniowieczem, tor łuczniczy, nauka fechtunku oraz liczne warsztaty na stoiskach wystawienniczych.
Miejsce, gdzie odbędzie się konwent Slavni, zostało starannie dobrane. Jest to Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, który jako partner wydarzenia, oddało do naszej dyspozycji cały obszar GPE, wraz z budynkami konferencyjnymi i sceną. 

Więcej informacji pod linkiem: www.facebook.com/events/545903807386065/

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X