+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

30 czerwca

Festiwal Miłosza 2024

 Festiwal Miłosza 2024!
Rocznica urodzin poety, znakomici zagraniczni twórcy i najważniejsze nazwiska polskiej poezji!

Cynthia Haven, Yang Lian, Monika Herceg, Katja Gorečan, Dmitrij Strocew, Yolanda Castaño i Hinemoana Baker – to wybrani poeci i poetki, którzy pojawią się na Festiwalu Miłosza. Wydarzenie rozpocznie się 30 czerwca, w rocznicę urodzin swojego patrona. W programie krakowskiego święta poezji, którego hasłem tym razem jest „Ocalenie”, znajdziemy spotkania autorskie, debaty, czytania performatywne, dyskusje wokół twórczości Czesława Miłosza, Anny Świrszczyńskiej, Adama Zagajewskiego czy Andrzeja Sosnowskiego, a także rozmowy z licznymi polskimi poetami młodego pokolenia. To najważniejsze wydarzenie Roku Czesława Miłosza!

Festiwal Miłosza rozpocznie się 30 czerwca, w rocznicę urodzin autora „Ziemi Ulro”, i potrwa wyjątkowo długo, bo aż do 7 lipca

Na uczestników Festiwalu Miłosza czekają liczne premiery książkowe, nie tylko poetyckie. Ziemia Urlo i Ocalanie, wznowione przez wydawnictwo Znak, to prawdziwe perełki dla wielbicieli poezji Czesława Miłosza. Czytelnicy sięgną też po zbiór korespondencji patrona festiwalu i poety Tymoteusza Karpowicza z lat 1965–2003. Do rąk odbiorców trafią tomy zagranicznych autorów, w tym Hinemoany Baker, Natalii Belchenko, Lawrence’a Ferlinghettiego, Louise Glück, Katji Gorečan, Rashy Habal, Dmitrija Strocewa i Pabla Nerudy. Swoje premiery będą miały również publikacje polskich twórców: Marcina Barana, Zygmunta Ficka, Wojciecha Kopcia, Joanny Oparek, Agaty Puwalskiej, Marcina Podlaskiego, Marcina Sendeckiego, Andrzeja Sosnowskiego, Pawła Stasiewicza i Adama Zagajewskiego.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale obowiązują na nie wejściówki, które będą dostępne dwa tygodnie przed rozpoczęciem festiwalu na stronie kbfbilety.krakow.pl i za pośrednictwem aplikacji KBF: PLUS. Pełny program wydarzenia dostępny będzie wkrótce na stronie miloszfestival.pl. Siedzibą centrum festiwalowego będzie Pałac Potockich.

Więcej o Festiwalu na stronie Organizatora: miloszfestival.pl/poznaj-festiwal-milosza-2024/

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.