+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Czytajmy dzieciom !

Data publikacji: 2021-05-21

Od wtorku 25.05.2021r. Rawicka Biblioteka Publiczna rusza z akcją „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tego dnia o godz.13:30 gościć będziemy u siebie pisarkę Joannę Jagiełło, znaną szczególnie z autorstwa powieści dla młodzieży, a także utworów poetyckich i opowiadań pisanych zarówno dla najmłodszych, jak również tych znacznie starszych. Autorka przeczyta małym czytelnikom jeden wybrany utwór, a następnie przeprowadzi krótkie spotkanie. W godzinach popołudniowych (17:00) przeprowadzi natomiast warsztaty komiksowe, na które obowiązują zapisy w Oddziale Dziecięcym przy ulicy Staszica (liczba miejsc ograniczona).

26 i 28.05.2021r. Ruszamy z akcją głośnego czytania. Bibliotekarki czytać będą w parku przy Domu Kultury w godz.12:00 -17:00. Serdecznie zapraszamy najmłodszych do wysłuchania nas na żywo. W sieci natomiast pojawiać się będą nagrania z udziałem osób zaprzyjaźnionych z Rawicką Biblioteką Publiczną, które również umilą najmłodszym czas, czytając dla nich znane i lubiane bajeczki.
Będzie również możliwość odebrania od nas kartonów, z których dzieci będą mogły wykonać "Dom jak z bajki". Kartony, z których mają powstać domy, będą do odebrania za darmo w Bibliotece Głównej na ulicy Targowej. Kartony można ozdobić dowolną techniką, liczymy na waszą kreatywność. W czasie trwania akcji my również wykonamy takie domki w parku. Na koniec planowana jest wystawa z wykonanych i dostarczonych do nas prac.

01.06.2021r. Zaplanowany jest cykl warsztatów z Kicią Kocią. Maskotka znanej kotki wraz z bajanką Moniką Skikiewicz odwiedzi kolejno biblioteki w Pakosławiu, Miejskiej Górce, Bojanowie. W Rawiczu Kicia Kocia gościć będzie o godz.17:00 w Parku przy Domu Kultury. Warsztaty te są niezwykle urozmaicone. Pojawia się iluzja, zabawa gestem, słowem i książką. Na koniec każde dziecko otrzyma dyplom Przyjaciela Kici Koci oraz drobny upominek.

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X