+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Os. z niepełnosprawnością

Os. z niepełnosprawnością

strona startowa » Oferta » Os. z niepełnosprawnością

"Biblioterapia" czyli terapeutyczne wykorzystanie literatury...

Literatura bardzo często jest rodzajem psychicznego wsparcia, pomocy w rozwiązywaniu osobistych problemów. Nierzadko także kompensuje niedostatki w zaspokajaniu potrzeb, pomaga utrzymać optymizm i równowagę emocjonalną . Również w tym zakresie wspieramy naszych czytelników. Wystarczy odwiedzić Bibliotekę i skorzystać z pomocy bibliotekarza.

Księgozbiór

Rawicka Biblioteka Publiczna gromadzi księgozbiór, którego treść przydatna jest również osobom z niepełnosprawnością oraz członkom ich rodzin. W naszych zbiorach znaleźć można materiały, które wspierają zainteresowania, odpowiadają na potrzeby rodzin poszukujących dydaktycznego wsparcia. W Bibliotece gromadzimy i udostępniamy osobom niewidomym, niedowidzącym oraz seniorom zbiory na CD, DVD, MP3.

Grupy zorganizowane

Dla grup zorganizowanych osób z niepełnosprawnością w ciągu roku Rawicka Biblioteka organizuje spotkania integracyjne. Podczas spotkań zachęcamy do odwiedzania naszych placówek, oswajamy osoby z niepełnosprawnością z instytucją, otoczeniem. Poznajemy siebie... a to wpływa na poczucie bezpieczeństwo i komfort psychiczny uczestników zajęć. Wizytom tym towarzyszy książka.

"Książka na telefon"

Rawicka Biblioteka Publiczna wraz z filiami oferują osobom z niepełnosprawnością, przewlekle chorym lub starszym bezpłatną usługę „Książka na telefon”. Książki dostarczane są przez bibliotekarza do domu czytelników.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X