+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Młodzież

Młodzież

strona startowa » Oferta » Młodzież

Oddział dla Dzieci i Młodzieży znajduje się na II piętrze Multibiblioteki. Znaleźć można tam wydzieloną część księgozbioru przeznaczoną tylko i wyłącznie dla młodzieży. Nowa przestrzeń biblioteczna pozwoliła nam na stworzenie ciekawego miejsca dla młodych ludzi. Powstało wiele miejsc, w których można miło spędzić swój czas wolny.

Stworzyliśmy m.in. cztery stanowiska komputerowe z dostępem do internetu oraz strefę PlayStation 5 z dostępem do ponad dwudziestu gier. Pełną listę gier można sprawdzić tutaj.

Do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży należy również Strefa Rodzinnej Aktywności oraz Strefa Relaksu, które są zlokalizowane na poddaszu budynku. Zachęcamy młodzież do skorzystania z urządzeń interaktywnych i dostępnych na miejscu gier planszowych. W naszym zbiorze można znaleźć m.in. takie gry jak: Wsiąść do Pociągu, Activity, EGO Family, Kolejka, Dixit, 5 Sekund,  Diuna, Na Skrzydłach... i wiele innych. 

Młodzież szkolna może również skorzystać z prowadzonych przez nas warsztatów i spotkań autorskich. W przypadku chęci skorzystania z oferty lekcji bibliotecznej zachęcamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego: 65 616 49 21 (wewn. 116).

Lekcje biblioteczne to podstawowa działalność edukacyjna naszej biblioteki. Zajęcia adresowane są do grupy dzieci i młodzieży. Zapraszamy uczniów podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych. Treści, które przekazujemy zawsze dostosowane są do danej grupy. Podczas zajęć pokazujemy bibliotekę, informujemy o jej działalności, funkcjonujących u nas działach, formie oznaczania księgozbioru. Prezentujemy księgozbiór, zachęcamy do swobodnego poruszania się między półkami.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą: Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności - SOWA, która łączy w sobie wystawę składającą się z 15 eksponatów i Majsternię, oraz Strefy Multimediów, w której znaleźć można m.in. audiobooki i instrumenty muzyczne.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X