+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Dzieci

Dzieci

strona startowa » Oferta » Dzieci

Oddział dla Dzieci i Młodzieży znajduje się na II piętrze Multibiblioteki. Oferuje zbiory zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych czytelników. Specjalnie z myślą o małych czytalnikach stworzyliśmy Kącik Malucha, w którym można swobodnie i wygodnie czytać dzieciom książki. Biblioteka gromadzi i udostępnia lektury szkolne, literaturę popularnonaukową, powieści obyczajowe, przygodowe i fantastyczne, baśnie i legendy, bajki terapeutyczne, bogato ilustrowane książeczki dla najmłodszych oraz komiksy.

Dzieci w wieku 3-6 lat mogą wziąć udział w projekcie "Mała Książka Wielki Człowiek". Każdy przedszkolak, który zapisze się do biblioteki, otrzyma w prezencie niezwykłą książkę oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

DLACZEGO WARTO CHODZIĆ Z DZIECKIEM DO BIBLIOTEKI?

DLACZEGO WARTO CZYTAĆ DZIECKU?

Zachęcamy również do spędzania czasu w Strefie Rodzinnej Aktywności, która jest częścią Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Znaleźć w niej można:

Dzieci skorzystać mogą również z warsztatów tematycznych, spotkań z pisarzami czy ilustratorami. Stała oferta Rawickiej Biblioteki Publicznej obejmuje lekcje biblioteczne dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program zajęć dostosowany jest do poziomu i wieku słuchaczy. Oddział dla Dzieci i Młodzieży dysponuje oddzielną salą warsztatową, która jest miejscem na zajęcia oraz warsztaty dla grupy max. 30 osobowej.

Wszelkie zajęcia dla grup zorganizowanych są prowadzone z obowiązkowym uczestnictwem nauczyciela i opiekuna oraz po wcześniejszym ustaleniu tematów i terminów.

Lekcje biblioteczne to podstawowa działalność edukacyjna naszej biblioteki. Zajęcia adresowane są do grupy dzieci i młodzieży. Zapraszamy zarówno przedszkolaki, jak i uczniów podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych. Treści, które przekazujemy zawsze dostosowane są do danej grupy. Podczas zajęć pokazujemy bibliotekę, informujemy o jej działalności, funkcjonujących u nas działach, formie oznaczania księgozbioru. Prezentujemy księgozbiór, zachęcamy do swobodnego poruszania się między półkami.

Głośne czytanie "Bajki Poczytajki" to oferta przygotowana z myślą o grupach przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych. Są to zajęcia literacko-plastyczne, podczas których dzieci interpretują wcześniej usłyszaną historię za pomocą wybranej formy.

Z uwagi na najróżniejsze potrzeby naszych czytelników oferta zajęć edukacyjnych jest ciągle rozwijana. Niezmienna jest jednak baza - czyli KSIĄŻKA. Ona jest pretekstem do warsztatowych spotkań w bibliotece. Treści, które przekazujemy zawsze dostosowane są do danej grupy.

Zachęcamy do kontaktu z Oddziałem dla Dzieci i Młodzieży: 65 616 49 21 (wewn. 116).

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą: Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności - SOWA, składającą się z Wystawy i Majsterni, oraz Strefy Multimedialnej, w której znaleźć można m.in. audiobooki i instrumenty muzyczne.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X