+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Dzieci/Młodzież

Dzieci/Młodzież

strona startowa » Oferta » Dzieci/Młodzież

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
~ Wisława Szymborska ~

Biblioteka zaprasza i oferuje zbiory dla dzieci i młodzieży. Stała oferta RBP obejmuje lekcje biblioteczne dla dzieci z: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ponadto dzieci i młodzież skorzystać mogą z warsztatów tematycznych, spotkań z pisarzami czy ilustratorami. W ramach sieci placówek Rawickiej Biblioteki Publicznej działa również Oddział dla Dzieci, który na potrzeby tych małych i nieco większych bibliofilii gromadzi dla nich literaturę, prowadzi działalność edukacyjną i animacyjną.

Zajęcia są prowadzone dla grup zorganizowanych z obowiązkowym uczestnictwem nauczyciela i opiekuna po wcześniejszym ustaleniu tematów i terminów.

Propozycje stałych zajęć wszystkich placówek znaleźć można w zakładce Filie Biblioteczne.

Lekcje biblioteczne

Podstawowa działalność edukacyjna naszej biblioteki. Zajęcia adresowane są do grupy dzieci i młodzieży. Zapraszamy zarówno przedszkolaki, jak i uczniów podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych. Treści, które przekazujemy zawsze dostosowane są do danej grupy. Podczas zajęć informujemy o działalności biblioteki, funkcjonujących u nas działach, formie oznaczania księgozbioru. Prezentujemy księgozbiór, zachęcamy do swobodnego poruszania się między półkami. Dla mniejszych grup (10-15 osób) możemy zorganizować warsztaty z okładania książek - każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie obłożyć przyniesioną przez siebie książkę, podręcznik lub obłożyć tę, wybraną w bibliotece.

Głośne czytanie

Bajki – Posłuchajki

(…) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. (…) - I.Koźmińskia, E. Olszewska"Wychowanie przez czytanie"

Zajęcia literacko-plastyczne

Dzieci na podstawie zasłyszanej historii interpretują literaturę za pomocą wybranej formy. W ramach zajęć literacko-plastycznych proponujemy Cykl zajęć Uruchom kreatywność!

Zajęcia edukacyjne – warsztaty

Z uwagi na najróżniejsze potrzeby naszych czytelników oferta zajęć edukacyjnych jest ciągle rozwijana. Niezmienna jest jednak baza - czyli KSIĄŻKA. Ona jest pretekstem do warsztatowych spotkań w bibliotece. Treści, które przekazujemy zawsze dostosowane są do danej grupy.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X