+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Mała Książka Wielki Człowiek

Mała Książka Wielki Człowiek

strona startowa » Projekty i Partnerzy » Mała Książka Wielki Człowiek

Rawicka Biblioteka Publiczna po raz pierwszy przystąpiła do akcji Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Wyprawki dla przyszłych Małych Czytelników czekają w naszych Filiach. Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki, otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

W wyprawce dzieci otrzymują Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomina o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie: www.wielki-czlowiek.pl Program o wartości 19 mln zł jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury  i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X