+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Katarzyna Bosacka podczas Nocy Bibliotek

Data publikacji: 2021-09-27

Spotkanie autorskie podczas Nocy Bibliotek "Czytanie wzmacnia" .

W dniu 9 października 2021 roku o godz. 19.00 w Małej Sali Kameralnej Domu Kultury w Rawiczu, odbędzie się spotkanie z Katarzyną Bosacką. 

W siedzibie Biblioteki przy ul. Targowej 1 w Rawiczu do odbioru darmowe wejściówki. Liczba miejsc ograniczona.

Katarzyna Bosacka– dziennikarka, autorka i scenarzystka programów telewizyjnych i edukacyjnych, specjalistka od zakupów spożywczych i wszelakich, niestrudzona bojowniczka o prawa konsumenckie. Jedna z założycielek „Wysokich Obcasów” dodatku dla kobiet do Gazety Wyborczej, przez trzy lata ich korespondentka w Waszyngtonie. Przez 14 lat prowadziła i współtworzyła kilka programów na antenie TVN Style , jak np. kultowy już dzisiaj program „Wiem, co jem” oraz „Wiem, co kupuję„. Wcześniej pisała i prowadziła wraz z Klaudią Carlos program „Salon piękności”, cykl w Dzień Dobry TVN „Bosacka cudnie chudnie”, a będąc w czwartej ciąży – program dla młodych matek „O, matko!”. Autorka wielu książek kulinarnych, poradnikowych, zakupowych. Matka karmiąca i kupująca, wraz z mężem Marcinem, ambasadorem RP w Kanadzie, wychowują czwórkę dzieci. Przez trzy ostatnie lata promowała w Kanadzie nowoczesną kuchnię polską, która – jak twierdzi – nie ma sobie równych w naszej części świata.
Jest laureatką licznych nagród: Telekamery (2014); Kryształowego Pióra przyznawanego dziennikarzom naukowym; w 2019 roku otrzymała dwie główne nagrody za programy o cukrze i soli, Lauru Ekoprzyjaźni za wybitne zasługi na rzecz edukacji ekologicznej i prozdrowotnej w Polsce, ( w 2019 roku ponownie laureatka dwóch głównych nagród), a także głównej nagrody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w konkursie „Libertas et Auxilium” za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów.
Bezpośrednia, z dystansem do siebie. Kocha jedzenie – proste, naturalne, nie zatrute chemią. Najlepiej polskie.
Na antenie TVN Style prowadziła programy:
Wiem, co jem
Wiem, co nas truje
Wiem co kupuję
Gwiazdy od kuchni
Na antenie TVN:
*Mądrzejemy z Katarzyną Bosacką
Na antenie TTV:
De facto Bosacka
Od 20 sierpnia 2019 roku na kanale Youtube prowadzi swój cotygodniowy program ekologiczny EkoBosacka,
Jest autorką 11 książek i wielu publikacji w wielu ogólnopolskich filmach.

Więcej o Katarzynie Bosackiej :www.facebook.com/EkoBosacka

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X