+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Mała Książka Wielki Człowiek

Mała Książka Wielki Człowiek

strona startowa » Projekty i Partnerzy » Mała Książka Wielki Człowiek

Rawicka Biblioteka Publiczna przystąpiła do akcji Instytutu Książki „Mała książka – Wielki Człowiek”. Ta kampania społeczna przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Wierzymy, że „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię.

Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu Maluszkowi, wpływasz na jego przyszłość i pomagasz mu osiągnąć sukces.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki, otrzyma w prezencie niezwykłą książkę, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. W wyprawce dzieci otrzymują również Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu... zostaje uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży lub do naszych filii bibliotecznych po więcej informacji.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie: www.wielki-czlowiek.pl. Program o wartości 19 mln zł jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.