Wizyty studyjne
Pracownicy Rawickiej Biblioteki Publicznej mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w wyjeździe studyjnym do Kołobrzegu w ramach projektu "Multibiblioteka Blisko Kultury", gdzie odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Kołobrzegu oraz jej oddziały: Bibliotekę Dziecięcą, Wypożyczalnię Beletrystyki oraz Filię Nr 1 – Bibliotekę Ogrody.
Głównym celem wyjazdu było poznanie sposobu funkcjonowania tamtejszych bibliotek, wymiana doświadczeń, a także poszukiwanie inspirujących pomysłów i dobrych praktyk, które możemy wprowadzić w naszej bibliotece. Wyjazd umożliwił nam nawiązanie cennych kontaktów, budowanie relacji zawodowych oraz rozwijanie współpracy z innymi placówkami.
Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i inspirujące spotkania!
Na zakończenie pierwszego roku realizacji projektu pn.: "Multibiblioteka Blisko Kultury" w dniu 25 października 2024 r. pracownicy i partnerzy Rawickiej Biblioteki Publicznej wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Łodzi. Odwiedziliśmy trzy biblioteki, które mogą być wzorem nie tylko w zakresie upowszechniania czytelnictwa, ale również współdziałania ze środowiskiem lokalnym. Na początku wyjazdu zwiedziliśmy Mediatekę Memo. Ta biblioteka to zupełnie nowa jakość na łódzkiej mapie instytucji kultury. To miejsce, które łączy tradycyjne zbiory biblioteczne z dostępem do nowoczesnych technologii. To przestrzeń, w której każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie. Następnie zwiedziliśmy nową filię Biblioteki Secesja, która mieści się przy ul. Zachodniej 76 i powstała w wyremontowanej secesyjnej kamienicy. Biblioteka posiada specjalne publikacje o tematyce architektonicznej, designu, planowania przestrzeni. Na zakończenie dnia uczestnicy zwiedzili Bibliotekę Wolność. Ze względu na swoją centralną lokalizację oraz otwarty, wolnościowy i publiczny charakter Biblioteka „Wolność” jest miejscem spotkania i dialogu, również dla innych instytucji kultury, uczelni wyższych oraz organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji, a także oddolnych inicjatyw społecznych. Celem wizyty studyjnej była wymiana dobrych praktyk, podniesie kompetencji bibliotekarzy oraz zacieśnienie więzi z lokalnymi instytucjami, z którymi na co dzień współpracujemy.
Wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom oraz naszym partnerom dziękujemy za ciepłe przyjęcie, wspaniałą atmosferę oraz moc inspiracji i motywacji do działania.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.”