+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Strefa Czytelnika

Strefa Czytelnika

strona startowa » Strefa Czytelnika

Biblioteka jest miejscem szczególnym, dostępnym dla każdego bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Jest miejscem zapewnianiającym przyjazne warunki do rozwoju, miejscem żywym i dostarczającym inspiracji. Bibliotekarz natomiast jest przewodnikiem po świecie wiedzy, informacji, edukacji i rozrywki. Więc:

"Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki.
~ J.K. Rowling ~

Wypożycz, zarezerwuj, zarządzaj swoim kontem!

"Cóż może być bardziej cennego od codziennych spotkań z mądrymi książkami.
~ L. Tołstoj ~

Wypożyczanie materiałów z księgozbioru Rawickiej Biblioteki Publicznej dostępne jest dla czytelników zapisanych do biblioteki, z ważnym kontem bibliotecznym.

Czytelnicy zobowiązani są po każdym wypożyczeniu, zwrocie lub prolongacie sprawdzić stan swojego konta.

Udogodnieniem jest dostęp do swojego konta bibliotecznego. Z każdego miejsca czytelnik może sprawdzić stan swoich wypożyczeń, może kontrolować ich termin zwrotu, a nawet dokonać ich prolongaty. Wyszukiwanie informacji, sprawdzanie dostępności i zamawianie książek nie było nigdy łatwiejsze! System generuje automatyczne powiadomienia
o zamówionych pozycjach oraz terminie zwrotu wypożyczonych książek. Ponadto informuje wszystkie osoby posiadające adres e-mail o inicjatywach naszych placówek.

O możliwość założenia konta online zapytaj bibliotekarza.

Przestrzenie do nauki, komputery...

Szukasz ustronnego miejsca do nauki z dostępem do literatury, internetu i drukarki? Odwiedź naszą czytelnię. Znajdziesz tu książki popularno-naukowe, czasopisma oraz wiele informacji związanych m.in. z historią regionu. Wykonamy także dla Ciebie ksero i skan. Czytelnię posiada Biblioteka Główna przy. ul. Szarych Szeregów 3. Pozostałe placówki natomiast dysponują niewielkimi kącikami czytelnianymi.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X