+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Spotkanie autorskie

Data publikacji: 2021-10-18

Polska poetka, pisarka i ilustratorka. Z wykształcenia jest romanistką, ale od lat pracuje jako dziennikarka i redaktorka w pismach kobiecych.
Zanim zajęła się pisarstwem, przez wiele lat pracowała jako redaktorka pism kobiecych. Zadebiutowała w 2014 roku, kiedy to ukazały się jej wierszowane bajki: “Lenek i podróż”, “Lenek i gwiazdka” oraz “Lenek i polowanie”. Od tej chwili kariera autorki zaczęła nabierać tempa. Joanna Bednarek wydała takie pozycje, jak “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, “Pięć sprytnych kun” czy “W to mi graj. Bajki muzyczne”.
Nie zrobiła doktoratu w Szkole Nauk Społecznych (choć zaczęła), za to urodziła troje dzieci: Bartka, Antka i Basię. Mieszka w małym domku na warszawskich Bielanach, do którego dostępu broni bardzo brzydki rudy kundelek o imieniu Merda. Kiedyś wygrała serwis obiadowy z porcelany z Limoges, w konkursie na wiersz o miłości. Talerze przechowuje dla najstarszej wnuczki, wiersz gdzieś się zgubił.

Cechą charakterystyczną książek tej autorki są z pewnością niesamowite ilustracje pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Pisarka dokłada wszelkich starań, aby maluchy nie mogły oderwać się od jej bajek i z chęcią do nich wracały. Szczególną popularność zdobyła seria o przygodach skarpetek, w planach jest realizacja serialu animowanego inspirowanego książką. Prywatnie Justyna Bednarek jest mamą trojga dzieci, dzięki czemu doskonale wie w jaki sposób zainteresować literaturą najmłodszych.

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X