+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

SOWA Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

Data publikacji: 2022-01-05

W dniach 13.12 – 15.12.2021 reprezentacja pracowników Rawickiej Biblioteki Publicznej wraz z Dyrektorem uczestniczyła w Forum SOWA, które odbyło się w siedzibie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. „Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA” to inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki. Wpisuje się w programy realizowane przez Ministra w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki, mające na celu popularyzację i upowszechnianie nauki oraz badań naukowych. Promuje idee uczenia się opartą na samodzielnym poszukiwaniu i odkrywaniu – eksperymentowaniu. RBP dzięki współpracy z Centrum Nauki Kopernik będzie miała okazję stworzyć w naszym mieście taką właśnie strefę. W związku z tym nasza kadra wzięła udział w cyklu szkoleń z przedstawicielami działów: Promocji i Komunikacji, Obsługi Klienta i Zespołem SOWA z CNK. Jednymi ze spotkań, w których mieliśmy okazję brać udział były Warsztaty Familijne, warsztaty z prowadzenia Klubu Młodego Odkrywcy oraz ESERO (program wspierający nauczanie przedmiotów ścisłych, w tym edukację kosmiczną).
Wiedza, którą zdobyliśmy pozwoli nam z sukcesem wdrożyć i zrealizować program w naszej bibliotece. Dzięki doświadczeniu specjalistów i innych placówek, które mają już okazję prowadzić swoje SOWY na wzór małego Centrum Nauki Kopernik, udało nam się pozyskać wiele ciekawych pomysłów na rozwinięcie naszej działalności i jesteśmy spokojni o to, że podołamy wyzwaniu.

www.kopernik.org.pl/projekty-dofinansowane/sowa

 

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X