+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Edukacja Biblioteczna Kwiecień 2022

Data publikacji: 2022-04-29

Biblioteka zaprasza i oferuje zbiory dla dzieci i młodzieży. Stała oferta RBP obejmuje lekcje biblioteczne dla dzieci z: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W kwietniu...

W Oddziale dla Dzieci odbyły się warsztaty literacko-plastyczne wokół symboli i tradycji wielkanocnych. Bibliotekę odwiedziła grupa "niebieska" z przedszkola Eureka. Porozmawialiśmy o tym, co wkładamy do koszyczka oraz dowiedzieliśmy się co oznaczają konkretne symbole. Dzieci w ramach warsztatów plastycznych wykonały przepiękne zajączki, które w swoich koszyczkach miały marchewki i kolorowe pisanki.

 

Dzieci kochają zwierzęta oraz książki o nich, dlatego też 21 kwietnia 2022r. Bibliotekę Publiczną w Zielonej Wsi odwiedziła pani weterynarz Magdalena Duda z jednym ze swoich pupili o imieniu Rubi. Pani Magda opowiedziała klasie 2a ze Szkoły Podstawowej w Zielonej Wsi o ciekawych przypadkach, z jakimi się zetknęła lecząc zwierzęta. Zaprezentowała dzieciom przeróżne narzędzia, których używa się do leczenia stworzeń małych i dużych. Dzieci mogły się na chwilę wcielić w role małych weterynarzy i samodzielnie opatrzyć „rany” kolegów i koleżanek.

Z kolei 26 kwietnia biblioteka, a konkretnie Filia Sierakowo, gościła w swoich progach dzieci z przedszkola Eureka. Odwiedziły nas dwie grupy – tym razem „żółta” i „pomarańczowa” - wraz ze swoimi opiekunkami. Dzieci zapoznały się z działalnością biblioteki i jej księgozbiorem. Miłym akcentem, zachęcającym do ponownych odwiedzin biblioteki, było czytanie książki „Franklin czyta kolegom”.

 

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.