+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Edukacja Biblioteczna Maj 2022

Data publikacji: 2022-05-31

Biblioteka zaprasza i oferuje zbiory dla dzieci i młodzieży. Stała oferta RBP obejmuje lekcje biblioteczne dla dzieci z: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W maju...

Odbyły się warsztaty plenerowe w rawickim parku przy Domu Kultury. Na zajęcia pt. "Podróże po literaturze" przyszły dzieci z Przedszkola nr 3 im. Krasnala Hałabały oraz Kłapouszki i Puchatki z Przedszkola nr 6 w Rawiczu. Uczestnicy obejrzeli przygotowaną wystawkę książek, stworzyli makietę przedstawiającą świat dinozaurów oraz wykonali doświadczenie naukowe "wybuch wulkanu". Chętni mieli możliwość zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe z dinozaurem.

W bibliotece w Zielonej Wsi odbyły się kreatywne warsztaty. Uczestnicy poznali przygody małego pingwina Pingo, który podróżował od Antarktydy do Zielonej Wyspy. Sympatyczny pingwinek zachęca do ratowania i ochrony naszej Ziemi i pomaga zrozumieć potrzebę działań ekologicznych. Dzieci dały nowe życie przyniesionym z sobą koszulkom, z których powstały praktyczne torby na zakupy.

Filię w Słupi Kapitulnej odwiedziły dzieci z punktu przedszkolnego miejscowej Szkoły Podstawowej. Rozpoczęliśmy cykl zajęć "Podróż za jedną książkę" udając się w podróż do Afryki tym razem przez zabawę poznaliśmy charakterystyczne zwierzątka. Kolejne zajęcia z tego cyklu odbędą się 10 czerwca o 16. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, przypominając że warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypożyczenie minimum jednej książki.

Z kolei w oddziale przedszkolnym w Dębnie Polskim Biblioteka przygotowała czytanie książki w ramach zbliżającej się akcji "Cała polska czyta dzieciom - Lubimy czytać polskich autorów" dzieci wysłuchały fragmentu książki Grzegorza Kasdepke "Kacperiada: opowiadania dla łobuzów i nie tylko". Książa uczy, bawi i mile można przy niej spędzić czas. Na spotkaniu oprócz dzieci były mamy zaproszone na Dzień Matki do przedszkola.


 

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X