+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Narodowe Czytanie 3 września 2022 Podsumowanie

Data publikacji: 2022-08-16

"Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna"
11 odsłona Narodowego Czytania już za nami. Dziś w całej Polsce i na świecie czytane były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Zbiór 14 utworów, wydany dwieście lat temu w Wilnie zapoczątkował w Polsce romantyzm.
W tym roku na naszej scenie wystąpili goście specjalni Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski, towarzyszyła im młodzież z rawickiego I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu: Maria Szymkowiak, Wiktoria Perykietka i Dobrusia Wolsztyniak. Na scenie, ku naszej radości trzy przemiłe Panie zechciały przeczytać wybrane ballady, Krystyna Janiszewska, Dorota Mosiek i Grażyna Kośmider. Marta Krzyżosiak i Patrycja Wilkowska, uczennice rawickiego Liceum przeprowadziły wywiad z naszymi gośćmi specjalnymi zadając vardzo ciekawe pytania. W przestrzeni miejskiej "Ballady i romanse" czytały Panie z Lokalne Centrum Wolontariatu w Rawiczu w przepięknych strojach.
Najbardziej cierpliwa widownia obejrzała i wysłuchała edukacyjnego musicalu na podstawie tekstów Adama Mickiewicza "Hip-hopowe Ballady i Romanse" poprzedzonych warsztatami melorecytacji tekstów i rapowania do przygotowanej muzyki, które prowadził Mateusz Wilkoń, doświadczony artysta hip-hopowy, animator kultury, instruktor warsztatów. Na scenie wystąpili Nikodem Ciesielski, Natan Grzelewski, Jakub Kosiński, Amelia Kaczmarek, Ewa Snella, Lena Staszko, Weronika Winna oraz DJ Wiesz WHO i Mateusz Wilkoń.
W parku wśród drzew odbyły się warsztaty malarskie "Tymczasem przenoś moją duszę utęsknioną do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych" Mickiewicz na płótnie i z tej przyjemności skorzystało kilka pań

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.