+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Konkurs fotograficzny i Wystawa

Data publikacji: 2022-08-31

Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego "Uśmiech Rawicza" nastąpiło w dniu 14.10.2022r. 

Rawicka Biblioteka Publiczna podarowała dawkę najpiękniejszych uśmiechów świata, sfotografowanych na różnych kontynentach przez cenioną podróżniczkę, Elżbietę Dzikowską, znaną, m.in. z programu „Pieprz i Wanilia”, który realizowała wraz z Tonym Halikiem.
Ryszard Kapuściński we wstępie do albumu autorki wystawy „Uśmiech Świata” pisał: (…) Razem z autorką podróżujemy przez kraje i kontynenty, konstatując z radością, że jedną z cech łączących ludzi wszystkich ras i kultur jest zdolność do uśmiechania się, zdolność, którą posiadamy wszyscy niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, jakim mówimy językiem, jaką wyznajemy religię. (…).
Uśmiech zbliża i jednoczy ludzi, czyni nas piękniejszymi, młodszymi, życzliwszymi, optymistyczniej nastawionymi do świata. Uśmiech ułatwia życie, jest najlepszym terapeutą i dostępnym dla każdego językiem międzynarodowym. Spotkanie z fotografią w tak pozytywny sposób ukazującą rzeczywistość, niosącą, oprócz walorów artystycznych, ważne przesłanie, niech uwrażliwia Nas na sprawy różnorodności kulturowej, tolerancji i pokoju oraz stanowi niezapomniane przeżycie dla wszystkich oglądających.

więcej na stronach :rawicz24.pl/kultura/niecodzienna-wystawa-plenerowa-w-dwoch-miejscach/YKDQPt1l3gcyTMEizCOr

elka.pl/content/view/111258/81/

Regulamin konkursu fotograficznego i karta uczestnika do pobrania tutaj: www.rbp.rawicz.pl/wsCMS/uploads/pdfs/konkurs_fotograficzny_usmiech_rawicza_regulamin,_karta_zgloszenia.pdf

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X