+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Edukacja Biblioteczna Sierpień 2022

Data publikacji: 2022-09-12

Edukacja biblioteczna

W sierpniu...

W czasie wakacji w bibliotece w Sarnowie wędrowaliśmy szlakiem polskich legend. Dzieci uczestniczące w zajęciach wysłuchały legend związanych z takimi miastami jak Gniezno, Kruszwica, Kraków, Warszawa, Jurata a na zajęciach plastyczno-manualnych wykonały prace związane z tymi legendami.

Pracownicy Biblioteki Głównej oraz Oddziału dla Dzieci przy ul. Staszica brali udział w zorganizowanych przez Sołectwo Łaszczyn letnich warsztatach dla najmłodszych. Z racji pięknej pogody zajęcia odbyły się w plenerze. Dzieci mogły obejrzeć filmy edukacyjne wyświetlane w specjalnie przygotowanym w tym celu planetarium. Miały też okazję puszczać bańki, zagrać w planszówki czy też pokolorować wybrany obrazek. Bawiliśmy się chustą animacyjną w „rybki i rybaków”, rzucaliśmy do celu balonami z wodą oraz graliśmy w kręgle. Nie zabrakło literackiego akcentu w postaci bajki o trzech świnkach przeczytanej i zaprezentowanej dzieciom w formie teatrzyku kamishibai. Wspólnymi siłami namalowaliśmy na „płótnie” w postaci rozwieszonej folii obraz wymarzonych wakacji, do którego każdy dodał coś od siebie.  

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X