+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

8. Noc Bibliotek

Data publikacji: 2022-09-21

VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyło się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”. Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Noc Bibliotek 2022 z Rawicką Biblioteką Publiczną pod hasłem "To musi się powieść"

Rozpoczęliśmy od teorii "Psi stres i agresja jako sposób komunikacji". Wojciech Cieślewicz/ Wuja Wojtek/ psi behawiorysta w towarzystwie siberian huski o imieniu Alaska opowiedział o lęku, zachowaniach agresywnych, problemach w komunikacji, nieprozumieniach. Następnie odbył się pokaz szkolenia psów pod okiem Damiana Korczyńskiego. W roli głównej: Kazan, Kajon, Fiona. Damian opowiedział i pokazał nam jak być dobrym i mądrym przewodnikiem dla psa. Następnie spotkaliśmy się z Olą Mae.
Podróżniczką z przypadku, rowerzystką z pasji, kociarą z wyboru (Fryderyka).Ola Mae opowiada historię swojej podróży, w książce Cebula Czarownic.
Latem 2020 roku Ola wyruszyła w podróż po Europie z nadzieją, że dowie się czegoś o sobie i otaczającym ją świecie. Bez doświadczenia, treningu i choćby bladego pojęcia o tym, co może ją spotkać. 13 miesięcy w drodze, 7 razy z przebita dętka, utrata drona, samotne noce pod tropikiem, łamanie "praw" przyrody, robienie prania w litrowym wiaderku.....contra mega przygoda, cudowne widoki, wspaniali nowi przyjaciele i ON KOT Fryderyk Ola potrafi tak opowiadać że każde zdanie ukrywa szczyptę humoru. Cudowne spotkanie, piękne zdjęcia z podróży.
Na zakończenie nastąpiło podsumowanie Konkursu Literackiego z okazji Nocy Bibliotek "Zdążyć przed końcem...".

Podsumowanie Konkursu Literackiego z okazji Nocy Bibliotek "Zdążyć przed końcem...".
Na konkurs wpłynęło 19 prac w trzech kategoriach wiekowych.
W kategorii Młodzież Szkół Podstawowych
1 Miejsce: STANISŁAW JANKOWIAK Wyróżnienie: OLIWIA MARZĘCKA
W kategorii Młodzież Szkół Średnich i Zawodowych:
1 Miejsce: WERONIKA WINNA
W kategorii Dorośli:
1 Miejsce: WŁODZIMIERZ JĘDRZEJCZAK
I EMIL ZAWADZKI
Wyróżnienia: ANNA SIECLA I MARCIN BARTECZKA

  

Więcej o trenerach pod linkiem: www.facebook.com/Szko%C5%82a-dla-ps%C3%B3w-DOG-BOY-104507888514647/

www.facebook.com/treserwujawojtek

Więcej informacji pod linkiem: tworczehoryzonty.pl/wpis/z-kotem-fryderykiem-rowerem-przez-europe-7/

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X