+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Oficjalne otwarcie Multibiblioteki

Data publikacji: 2023-05-04

1 maja 2023 r. o godzinie 12:30 rozpoczęło się uroczyste otwarcie Multibiblioteki. W uroczystości wzięli udział: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, posłowie, senatorzy, miejscowi samorządowcy, radni, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy Rawicz, dyrektorzy sąsiednich bibliotek oraz pracownicy Rawickiej Biblioteki Publicznej. Po przemówieniach, podziękowaniach i licznych gratulacjach przyszedł czas na symboliczne przecięcie wstęgi, poświęcenie obiektu, pyszny tort i oczywiście zwiedzanie wnętrz biblioteki.

 

W godz. 14:00 - 18:00 biblioteka była otwarta dla wszystkich mieszkańców. Był to odpowiedni czas na odwiedzenie wszystkich zakątków biblioteki. Zainteresowanych nie brakowało.

W Sali Wielofunkcyjnej można było obejrzeć prezentację, która pokazywała przebytą przez Bibliotekę drogę... od funkcjonowania w Domu Kultury, przez etapy renowacji nowego budynku, aż do otwarcia Multibiblioteki.

W Pracowni Zbiorów Regionalnych każdy mógł zajrzeć w przeszłość, przeglądając kroniki biblioteczne.

Na tarasie usłyszeć można było piękne jazzowe brzmienia w wykonaniu Przemysława Maćkowiaka oraz Rafała Gubańskiego. Również wtedy po raz pierwszy na tarasie pojawił się komplet wypoczynkowy, który od tego momentu jest dostępny dla czytelników.

W Strefie Muzycznej czas umilały nam Julia Gąska i Kasia Skrzypek.

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży można było również wziąć udział w malowaniu mandali.

Zorganizowaliśmy Turniej Just Dance, który cieszył się niemałym zainteresowaniem. Lauretami turnieju zostali: Maja, Tomasz oraz Amelia. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

W Wypożyczalni dla Dorosłych czekała na czytelników niespodzianka - książkowy bodypainting, który wzbudził zachwyt wszystkich gości. Wielogodzinna praca Mariana Folgi oraz Anny Lorenc i Wiktorii Sojki realizowana między regałami wypożyczalni przyniosła spektakularny efekt.

Modelką została Wiktoria Wędzicha, którą również podziwiamy za wytrzymałość.

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.