+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Oficjalne otwarcie Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

Data publikacji: 2023-05-25

 22 Maja 2023 r. rawicka multibiblioteka wzbogacona została o Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - "SOWA". Projekt ten powstał we współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.

Rawicka "SOWA", która została usytuowana w nowym obiekcie na dwóch kondygnacjach, składa się z wystawy interaktywnej w skład której wchodzi 15 eksponatów oraz z majsterni - przestrzeni, w której można wykonywać różnorodne prace warsztatowe, eksperymentować i tworzyć własne projekty związane z nauką. Przestrzeń została stworzona z myślą o wszystkich miłośnikach nauki, odkrywania i kreatywności, która ma na celu inspirowanie i pobudzanie wyobraźni naszych gości. Zapewnia unikalne doświadczenia edukacyjne dla osób w każdym wieku.

W uroczystości wzięli udział: pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. studenckich, przedstawiciele "SOWA" z Centrum Nauki Kopernik, posłowie, przedstawiciele samorządów powiatu rawickiego, włodarze gmin, pracownicy lokalnych bibliotek, dyrektorzy szkół wraz z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy Rawickiej Biblioteki Publicznej.

Uroczystości towarzyszyły przemówienia oraz liczne gratulacje i życzenia związane z nowym, wspaniałym miejscem na mapie Rawicza, następnie przyszedł czas na uroczyste przecięcie wstęgi i oczywiście zwiedzanie wystawy. Zarówno wystawa jak i majsternia cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek na tarasie biblioteki, gdzie wspólnie mogli wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z wystawą.

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X