+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Co się działo w maju...

Data publikacji: 2023-06-16

 PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ BIBLIOTEKI W MAJU 2023 ROKU

1 maja nastąpiło uroczyste otwarcie budynku Multibiblioteki.

9 maja odbyło się pierwsze spotkanie autorskie w nowej lokalizacji. Było to spotkanie z Moniką Skikiewicz (Bajanką), opartena serii książek pt. "Olo i Ava. Logopedyczna zabawa". W spotkaniu udział wzięła grupa zorganizowana z Przedszkola "Małych Odkrywców". Nieodłącznymi elementami spotkań z Bajanką są uśmiech i energia, nie inaczej było tym razem. Dzieci uważnie słuchały i świetnie bawiły się przy logopedycznych zabawach.

Tego samego dnia Bajanka odwiedziła również dzieci z Przedszkola w Ugodzie oraz filię biblioteczną w Słupi Kapitulnej.

11 maja w Filii Zielona Wieś, dzieci nawiązując do tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek "Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka", wykonały makietę biblioteki.

12 maja delegacja Oddziału dla Dzieci i Młodzieży uczestniczyła w Targach BookGame w Krakowie. Nie tylko szukaliśmy inspiracji na kolejne zakupy książek i gier planszowych, ale też nabyliśmy nowe doświadczenia i poszerzyliśmy swoją wiedzę z zakresu wirtualnej zabawy i edukacji.

15 maja w Sali Wielofunkcyjnej odbył siękonkurs Powiatowy “Czytam rozumiem - odpowiadam”, w którym uczestniczyło 37 dzieci. Celem konkursu była: integracja uczniów klas I-III, wykorzystanie umiejętności dzieci w zakresie czytania i rozumienia tekstu.

16 maja odbyło się spotkanie autorskie na którym gościł Andrzej Mencwel - krytyk, eseista, historyk literatury i kultury polskiej, profesor nauk humanistycznych. Tematem spotkania była książka "Powieść z życia. W stronę ojca", pierwszy z trzech planowanych tomów. Bardzo osobista opowieść o powojennym dzieciństwie na Ziemiach Zachodnich. Współorganizatorem spotkania było Muzeum Ziemi Rawickiej.

22 maja SOWA na parterze Multibiblioteki została oficjalnie otwarta. Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.

30 maja na terenie Multibiblioteki odbył się pierwszy piknik pn. "OGRODY DESZCZOWE".

W ciągu całego tego miesiąca odwiedziło nas 8 grup szkolnych i przedszkolnych, które liczyły łącznie ponad 200 osób. Dzieci zwiedzały Multibibliotekę i uczyły się podstawowych zasad funkcjonowania biblioteki.

Zapraszamy do obserwowania naszej strony na Facebooku.

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X