+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Co działo się w czerwcu...

Data publikacji: 2023-07-05

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ BIBLIOTEKI W CZERWCU 2023 ROKU

1 czerwca rozpoczynaliśmy XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji (oraz z okazji Dnia Dziecka) dzieci malowały bawełniane torby w Strefie Rodzinnej Aktywności oraz uczestniczyły w warsztatach kreatywnych w Majsterni.

Nie zabrakło ns również na Pikniku Strażackim w Sarnowie, który odbył się 3 czerwca. Na Stadionie Leśnym dla dzieci czekały różne atrakcje: wplatanie kolorowych warkoczyków, malowanie twarzy, gry i zabawy na chustach animacyjnych, bańki mydlane, bitwa na wodne balony, a także skręcanie balonowych zwierzaków, teatrzyk Kamishibai, czy malowanie farbami wspólnej przestrzeni.

5 czerwca zorganizowaliśmy piknik pt. "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato".

6 czerwca odbyła się druga edycja turnieju Just Dance na konsoli PlayStation 5.

W ramach akcji Tygodnia Czytania Dzieciom, Filia Zielona Wieś wspólnie z biblioteką szkolną zorganizowały "Przerwę z książką", czyli czytanie na świeżym powietrzu.
W akcji wzięły udział wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci wysłuchały dwóch bajek: „Rośliny wokół nas” oraz „Przygody Fenka - rośliny trujące”. Mogły również wylosować książkę i ją poczytać.

20 czerwca odbył się drugi piknik "W poszukiwaniu przygody" na terenie przed Multibiblioteką.

W zorganizowanych lekcjach bibliotecznych wzięło udział blisko 300 dzieci i młodzieży.

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X