+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Połowa wakacji już za nami!

Data publikacji: 2023-08-07

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ BIBLIOTEKI W LIPCU 2023 ROKU

1 i 2 lipca odbył się fantastyczny konwent - RawiKon, czyli Rawickie Dni Fantastyki. W ciągu trwania imprezy odwiedziło nas ok. 2500 osób z Rawicza, okolic i nie tylko!

Każdy dzień obfitował w prelekcje, warsztaty, turnieje czy sesje RPG. RawiKon ściągnął do Rawicza fanów fantastyki, jak i osoby, które chciały spędzić czas w magicznej i baśniowej atmosferze. Nie tylko w miejscu imprezy, ale także w całym mieście można było spotkać kolorowo ubranych miłośników fantastycznych światów. Multibiblioteka, w której odbywa się festiwal, przyciągnęła tłumy.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia: RELACJA

Ponadto 5 lipca odwiedziła nas niemała grupa dzieci z Biblioteki w Wąsoszu. Serdecznie dziękujemy za miłe odwiedziny.

6 lipca odbyły się pierwsze wakacyjne zajęcia pt. „Co kryje się w krainie dinozaurów?”. Dzieci obejrzały krótką animację, stworzyły pracę plastyczną - dinozaura z papieru, oraz pobawiły się z bibliotekarkami w Strefie Rodzinnej Aktywności. Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkową zakładkę i dyplom, a także zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie na tle tematycznej ścianki.

11 lipca o godz. 17:00 zorganizowano na terenie Multibiblioteki trzeci piknik "Rawicka Aktywność Społeczna". Można było porozmawiać o współpracy na przyszły rok, skorzystać ze strefy zabaw dla dzieci, a nawet skosztować kiełbaski z grilla.

Od 10.07 do 14.07 mieliśmy okazję w naszej bibliotece gościć uczestników letnich półkolonii organizowanych przez Centrum Usług Społecznych.

20.07 odbyły się drugie wakacyjne zajęcia pt. „Leć z nami w kosmos!”.
Przed główną częścią zajęć odwiedziła nas Pani z sanepidu, która odbiegając od kosmicznych tematów, wyjaśniła dzieciom jak chronić się przed kleszczami i szczotkować swoje zęby. Zaraz po tym dzieci miały okazję wysłuchać bajki pt. "Kosmos", opowiadającej o zwiedzaniu kosmosu przez czerwony samochodzik. Dzieci pilnie słuchały, by móc później odpowiedzieć na zadane im podchwytliwe pytania. Każdy uczestnik stworzył własną rakietę oraz miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia w rakiecie stworzonej przez nasze bibliotekarki. Na koniec tradycyjnie uczestnicy otrzymali pamiątkową zakładkę i dyplom.

28.07 odbył się konkurs konstruktorski "Wieża XXL" zorganizowany przez Rawicką Bibliotekę Publiczną we współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Zadanie polegało na wykonaniu jak najwyższej wieży wykonanej ze słomek, tak aby na swoim szczycie była w stanie utrzymać piankę. Uczestnicy podeszli do zadania z ogromnym zaangażowaniem oraz kreatywnością. Nagrodami głównymi były vouchery do Centrum Nauki Kopernik oraz do Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Oprócz voucherów każdy z uczestników niezależnie od zajętego miejsca otrzymał grę bądź zestaw konstruktorski do samodzielnego konstruowania w zaciuszu domowym.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony na FACEBOOKU, by być na bieżąco!

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X