+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Odwiedziny Planetobusa z Centrum Nauki Kopernik

Data publikacji: 2023-08-11

 8 i 9 sierpnia mieliśmy niesamowitą przyjemność gościć Planetobus z Centrum Nauki Kopernik! To niezwykłe wydarzenie przyciągnęło dziesiątki entuzjastycznych uczestników, gotowych do odkrywania tajemnic kosmosu. Planetobus okazał się być prawdziwym skarbem edukacyjnym, który zainspirował i oczarował zarówno młodych, jak i starszych.

 Uczestnicy mieli okazję poznać gwiazdozbiory, odwiedzić wybrane przez siebie planety układu słonecznego i poznać ciekawostki na ich temat czy podróżować przez Drogę Mleczną. Interaktywne pokazy wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających.

Reakcje uczestników mówiły same za siebie - wszyscy opuszczali Planetobus z uśmiechem na twarzy, bogatsi o nową wiedzę i fascynujące doświadczenia. To wspaniałe, że takie inicjatywy mogą spotykać się z tak dużym zainteresowaniem społeczności.

Dziękujemy Centrum Nauki Kopernik za wtajemniczenie naszych odwiedzających w tajniki kosmosu oraz, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia.

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.