+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Wyniki konkursu Równowaga

Data publikacji: 2023-08-21

Za nami II odsłona konkursu zorganizowanego przez Rawicką Bibliotekę Publiczną we współpracy z Centrum Nauki Kopernik.
Konkurs odbył się 18.08.2023r. i polegał na zbudowaniu przez pary uczestników jak najdłuższego mostu z dostępnych materiałów. Most musiał być na tyle stabilny by utrzymać w równowadze drewniany samochodzik, pozwalając mu przeprawić się na drugi brzeg. Celem tego zadania było propagowanie nauki poprzez rozwiązywanie zadań konstrukcyjnych i logicznych, pobudzenie do kreatywnego myślenia a także aktywizacja społeczna.
Konkurs odbył się w dwóch turach, w których udział wzięły duety: dziecko do lat 11 + opiekun. Z ogromnym zapałem nasi uczestnicy rywalizowali o główne nagrody, czyli o vouchery do Centrum Nauki Kopernik oraz do Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Oprócz voucherów każdy z uczestników bez względu na miejsce otrzymał zestaw konstruktorski do samodzielnego eksperymentowania w domu.
Wybór laureatów nie był łatwy, ale udało nam się wyłonić zwycięzców!
Laureaci I tury konkursu, która odbyła się o godz. 15:00:
I miejsce ex aequo: Borys i Angelika Dąbrowicz oraz Wojciech i Janette Jarczewscy
Wyróżnienia: Stanisław i Malwina Pawlak oraz Liliana i Alan Mosiek
Laureaci II tury konkursu, która odbyła się o godz. 17:00:
W II turze konkursu z powodów losowych udział wzięła tylko jedna para uczestników – Maciej Rylik wraz z mamą Martą. Gratulujemy odwagi, zaangażowania i wytrwałości oraz tego, że pomimo braku konkurencji postanowili zmierzyć się z zadaniem i nie zrezygnowali
Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!! Cieszymy się, że mogliśmy obserwować tak wspaniałą współpracę i doświadczyć tak kreatywnego podejścia do zadania. Wasza pasja i entuzjazm naprawdę nas zainspirowały!

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X