+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

I już po wakacjach...

Data publikacji: 2023-09-05

3 sierpnia odbyły się przedostatnie wakacyjne zajęcia w Multibibliotece pt. „Świat zwierząt”. Na samym początku dzieci obejrzały krótką bajkę z odgłosami zwierząt. Później każdy uczestnik stworzył swoją własną, niepowtarzalna opaskę z buźką zwierzątka. Podczas zajęć dzieci miały również możliwość wziąć udział w grze „Zaprowadź zwierzątko do jego domu!” i zagrać w kalambury z bibliotekarkami.
Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkową zakładkę i dyplom.

8 sierpnia na dziedzińcu przed Multibiblioteką odbył się IV piknik pt. "Czas na wolontariat!". W programie były m.in. joga na krzesłach, animacje dla dzieci, lawendowe i recyklingowe warsztaty, gry i zabawy.

8 i 9 sierpnia mieliśmy przyjemność gościć mobilne Planetarium z Centrum Nauki Kopernik. Dla wszystkich miłośników astronomii i tajemnic kosmosu było to niezapomniane doświadczenie. Mieliśmy okazję odkryć sekrety gwiazd i planet w sposób, jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyliśmy. Nasza przestrzeń biblioteczna zamieniła się w prawdziwą podróż kosmiczną, gdzie nauka spotkała się z fascynacją i emocjami.

17 sierpnia odbyły się już ostatnie zajęcia wakacyjne w Multibibliotece pt. „Tropiciele odpadów-czyli wakacyjny recykling”. Dzieci dowiedziały się jak i po co segregować śmieci. Później uczestnicy wykonali prace plastyczną, wyciętego wcześniej przez bibliotekarki królika, pomalowali go i ustroili. Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom „Tropiciela odpadów”.

18 sierpnia odbył się konkurs "Równowaga" w naszej Majsterni. Polegał on na zbudowaniu przez pary uczestników jak najdłuższego mostu z dostępnych materiałów. Most musiał być na tyle stabilny by utrzymać w równowadze drewniany samochodzik, pozwalając mu przeprawić się na drugi brzeg. Celem tego zadania było propagowanie nauki poprzez rozwiązywanie zadań konstrukcyjnych i logicznych, pobudzenie do kreatywnego myślenia a także aktywizacja społeczna.

19 sierpnia prowadziliśmy warsztaty rękodzielnicze z plecenia wianków na V edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyków Ludowych.

W tym miesiącu gościliśmy również uczestników półkolonii letnich organizowanych przez PCK, przeprowadziliśmy kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X