+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Podsumujmy razem wrzesień!

Data publikacji: 2023-10-05

1 września mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć delegację z naszego miasta partnerskiego Attendorn. Grupa miała okazję zwiedzić Multibibliotekę, gdzie mogli odkrywać bogactwo literatury i wiedzy dostępnej dla naszej społeczności. Po południu uczestnicy wzięli udział w sesji jogi. Była to doskonała okazja, aby odprężyć ciało i umysł, by później przejść do Majsterni – części Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywnści, gdzie odbyły się inspirujące warsztaty.

2 września odbył się ostatni piknik społeczny pt. "Partnerskie Czytanie" w parku przy Domu Kultury. W programie były m.in. warsztaty florystyczno-artystyczne.

9 września odbyło się Narodowe Czytanie, na które zaproszono wielu gości m.in. Pana Krzysztofa Napiórkowskiego, wokalistę, kompozytora, autora tekstów, multiinstrumentalistę; młodą utalentowaną skrzypaczkę Laurę Trzęsowską; młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu; Pana Tomasza Bzdęgę, który wraz z kółkiem malarskim przygotował przepiękną wystawę obrazów; osoby z Centrum Usług Społecznych w Rawiczu oraz Domu Dziennego Pobytu w Rawiczu.

14 września bibliotekarki z Wypożyczalni dla Dorosłych wzięły udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie.

15 września mieliśmy przyjemność współorganizować spotkanie promujące tomik poetycki Włodzimierza Jędrzejczaka. 

20 września pracownicy Działu Multimedialnego mieli okazje uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu autorskim z profesorem dr hab. Wojciechem Pośpiechem, muzykologiem, Kierownikiem Katedry i Zakładu Muzykoterapii Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz Konsultantem Krajowym Sztuk Muzycznych w Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

25 września po raz pierwszy uruchomilismy Drukarkę 3D, która znajduje się w Warsztatowni na II piętrze Multibiblioteki.

27 września Rawicka Biblioteka Publiczna wraz Towarzystwem Przyjaciół Rawicza zorganizowała dzisiaj XVI Konferencję "Rawicz kocham moje miasto". W konferencji brali udział uczniowie szkół podstawowych z gminy Rawicz.

29 września gościliśmy PTTK w ramach wydarzenia "XXI Wielkopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK W Rawiczu".
Uczestnicy zwiedzili całą Multibibliotekę, a także korzystali z wystawy SOWA.

W tym miesiącu odbyło się wiele lekcji bibliotecznych oraz wiele grup zorganizowanych zechciało zwiedzić Multibibliotekę. Naszą bibliotekę regularnie odwiedzali też uczniowie Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu.

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X