+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

W październiku...

Data publikacji: 2023-11-07

2 października mieliśmy okazję gościć grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie, którzy przybyli do nas wraz z młodzieżą i nauczycielami z Turcji, Rumunii i Macedonii w ramach wymiany edukacyjnej unijnego programu Erasmus+. Uczestnicy chętnie brali udział w zaproponowanych przez nas aktywnościach. Nasi goście zaczęli od warsztatów w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, następnie zwiedzili pozostałą część naszej Multibiblioteki, a finalnie mogli zrelaksować się w Strefie Aktywności Lokalnej, gdzie czakały na nich ciekawe propozycje gier i zabaw.

5 października Dyrektor oraz Kierownik Działu Multimedialnego RBP miały przyjemność powiedzieć kilka słów o Nocy Bibliotek w leszczyńskim Radiu Elka. Jeśli macie ochotę posłuchać o czym była mowa, zachęcamy do sprawdzenia postu na Facebooku: RADIO ELKA.

6 października w ramach Nocy Bibliotek odwiedził nas Marcin Walczak - pisarz i ksiądz z Pleszewa, który wyruszył z promocją swojej najnowszej książki pt. "Wiedźma". Dodatkową atrakcją był recital muzyczny i oczywiście możliwość zakupu książek i uzyskania autografu autora.

W tym roku Noc Bibliotek była wyjątkowa. 7 października zgasiliśmy wszystkie światła i zaprosiliśmy czytelników do wnętrz Multibiblioteki. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji:

- spotkanie autorskie z Robertem Ostaszewskim i Grzegorzem Skorupskim

- Nocne Majstrowanie

- podchody literackie "Tropem Literatury"

- ogłoszenie wyników konkursu literackiego "Absolutnie absurdalna nocna komedia"

- zabawy z cieniami w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

- quiz z nagrodami

- seanse filmowe: "Pamiętniki tatusia Muminka" oraz "Moja mama gorylica"

20 października odbyło się "Nocne Niebo". W ramach tego wydarzenia każdy miał okazję wziąć udział w warsztatach, spotkaniu "Gwiazdy nad Marokiem" z podróżnikami i vanliferami - Mają i Michałem (@van_paweł) oraz obserwacji nieba z Inspiratorami z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Ponad to, w tym samym czasie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży trwał turniej FIFA, organizowany przez Młodzieżową Radę Gminy Rawicz. Wszystkie te wydarzenia przyciągnęły bardzo liczną grupę chętnych.

21 października nastąpiło pierwsze oficjalne uruchomienie okularów VR na konsoli PlayStation 5. Od tego momentu można się zapisywać i korzystać z nich cały czas, w godzinach otwarcia biblioteki.

W dniach 27-29 października bibliotekarze uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

31 października obchodziliśmy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży HALLOWEEN. Ten dzień jest dobrą okazją do zabawy i postanowiliśmy z niej skorzystać! Stworzyliśmy półkę z tematycznymi książkami, otwarte warsztaty, fotoramkę tematyczną. Można było też zagrać na konsoli PS5 i pomalować twarz w Strefie Rodzinnej Aktywności.

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X