+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
SOWA

SOWA

strona startowa » Oferta » SOWA

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności „SOWA”- to inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Wpisuje się w programy realizowane przez Ministra w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki, mające na celu popularyzację i upowszechnianie nauki oraz badań naukowych. W ramach projektu w siedzibie multibiblioteki powstało lokalne centrum nauki, złożone z 2 integralnych przestrzeni. Jedną z nich jest Wystawa, złożona z 15 eksponatów, a drugą Majsternia, w której będą prowadzone różnorodne zajęcia i warsztaty dla wszystkich, bez względu na wiek.

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności to wyjątkowa przestrzeń, która stała się dopełnieniem bibliotecznej oferty.

Inicjatywa SOWA promuje ideę uczenia się poprzez samodzielne eksperymentowanie. Jest to niekonwencjonalna przestrzeń do podejmowania wyzwań logicznych i konstruktorskich.

Czym jest projekt "SOWA"?
W skład Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności wchodzą:

WYSTAWA - kilkanaście angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania.

MAJSTERNIA - przestrzeń, w której można wykonywać różnorodne prace warsztatowe, eksperymentować i tworzyć
własne projekty związane z nauką. Znajdziecie tu wskazówki do stworzenia przestrzeni oraz zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami. Jest to specjalne miejsce, które ma za zadanie rozbudzić kreatywność i umiejętności manualne.

Projekt "SOWA" ma na celu rozbudzenie ciekawości i pasji do nauki. Chcemy, aby nasza Biblioteka stała
się miejscem, gdzie nauka staje się fascynującą przygodą, dostępną dla każdego.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Multibiblioteki.

Przekonajcie się sami, jak nauka może być interesująca i wciągająca!

Warto wiedzieć:
• Wejście na wystawę SOWA oraz na teren Majsterni jest nieodpłatne.
• Ze względów bezpieczeństwa liczba osób przebywających na Wystawie oraz w Majsterni jest ograniczona i wynosi 15 osób również w przypadku grup zorganizowanych. Owa grupa musi być pod opieką co najmniej jednej osoby dorosłej po wcześniejszej rezerwacji terminu, którego można dokonać w dziele multimedialnym biblioteki osobiście bądź telefonicznie
pod nr tel. +48 65 616 49 22
• Dzieci poniżej 13 roku życia przebywaj na terenie SOWA pod opieką osoby dorosłej.
• Majsternia przeznaczona jest da osób powyżej 8 roku życia.
• W soboty wejście na wystawię SOWA oraz na teren Majsterni przeznaczone jest wyłącznie dla
osób indywidualnych, bez możliwości rezerwacji wejść dla grup zorganizowanych.
• Na terenie Wystawy oraz Majsterni obowiązuję zakaz picia napojów i spożywania posiłków oraz
napojów alkoholowych i innych używek.

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X