+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram icon bip
Biblioteka Rawicz

Jak minął Maj

Data publikacji: 2024-06-07

8 maja 2024 rozpoczęliśmy XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek! A o tym, co się podczas niego działo możecie przeczytać w osobnym poście :)

www.rbp.rawicz.pl/newsView,252,tydzien-bibliotek---podsumowanie,PL

Nasi animatorzy mieli niesamowitą okazję odbyć przygodę z inspiratorami z Centrum Nauki Kopernik! Dobrze jest móc uczyć się od najlepszych, dziękujemy!

9 maja 2024 r. w Bibliotece w Dębnie Polskim odbył się Piknik zorganizowany wspólnie z Oddziałem Przedszkolnym "Wiewiórki" i "Zajączki" z Dębna Polskiego i Szymanowa. Dzieci z pasją i zaangażowaniem wzięły udział w zabawach i grach. Dzieci zwiedziły bibliotekę i zapoznały się z jej pracą. Gościem specjalnym była Pani Krystyna O., które zajmuje się rękodziełem artystycznym.

Odbyliśmy dzisiaj pierwsze spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki - MDKK. Kolejnym tytułem, o którym będziemy rozmawiać jest „Tippi i ja”, spotkanie odbędzie się 3 czerwca. Chcesz dołączyć do nas? Napisz: k.kaczmarek@rbp.rawicz.eu

Podczas warsztatów w ramach Klubu Odkrywcy skupiliśmy się na eksperymentach z wodą. Było to ciekawe doświadczenie dla uczestników obserwować, jak zwykła woda może zachowywać się w niezwykły sposób podczas różnych warunków i interakcji z innymi substancjami. Zapraszamy na kolejne spotkanie za miesiąc!

Reprezentantki Rawickiej Biblioteki Publicznej wzięły udział w Gali Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek oraz Literackiej Nagrody Wielkopolskich Czytelników w Poznaniu.

16 maja 2024 r. odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu CZYTAM – ROZUMIEM – ODPOWIADAM, który odbył się w Multibibliotece. W konkursie wzięło udział 34 uczestników z całego naszego powiatu.

Wyjątkowy dzień w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności - Pierwsze Urodziny. Z tej okazji na uczestników czekały nietuzinkowe zagadki i łamigłówki, których rozwiązania doprowadziły do zwieńczenia potyczki - biletów do Centrum Nauki Kopernik.

W maju bibliotekę w Sarnowie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Sarenka". Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności odwiedzili uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie. Natomiast Oddział dla Dzieci i młodzieży oraz Strefę Aktywności Lokalnej odkrywali przedszkolaki z “Słonecznego Poranka” oraz uczniowie SP Sierakowo, SP Masłowo, a także Szkoły Podstawowej nr 4.

powrót do wszystkich aktualności
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.